Společnost RegioJet hodlá letos opět provozovat vlakové spojení do Chorvatska. První spoj by měl na cestu vyrazit v pátek 28. května 2021. Pojede po nové trase: Praha – Brno – Bratislava – Budapešť – Záhřeb – Rijeka / Split. Návazné autobusové spoje pak ze stanic Rijeka, Split a Gračac obslouží významné dovolenkové destinace na chorvatském pobřeží Jadranu od Istrie až po Dubrovník. Novinkou pak budou návazné autobusové spoje do letovisek Kotor v Černé Hoře a Neum v Bosně a Hercegovině.

Startuje předprodej

RegioJet zahájí předprodej jízdenek již během února. Kompletní ceny budou začínat stejně jako loni na 590 Kč za jednosměrnou jízdenku na sedačce a 790 Kč za jízdenku v lůžkovém kupé.

„Jsme rádi, že můžeme už nyní přivést lidi na pozitivní myšlenky spojené s létem a se skvělou letní dovolenou v Chorvatsku,“ říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet.

V červenci a srpnu pojedou vlaky  denně

Vlakové spoje budou mít podobný jízdní řád jako v loňském roce – s odjezdem odpoledne kolem 17.00 hodiny z Prahy a následně večer z Brna a Bratislavy. Do Rijeky přijedou na druhý den v brzkých dopoledních hodinách; do Splitu pak bude příjezd brzy odpoledne. V opačném směru budou odjíždět odpoledne ze Splitu a večer z Rijeky s příjezdem ráno druhý den do Bratislavy, Brna a Prahy.

V červnu a v září budou vlakové spoje jezdit 3× týdne s odjezdy z Prahy, Brna a Bratislavy v pátek, v neděli a v úterý a z Chorvatska v sobotu, pondělí a středu; v červenci a srpnu pak budou spoje jezdit v každém směru denně. Vlaková souprava bude sestavena ze spacích vozů a také z vozů se sedačkami. Díky nové trase nabídne RegioJet přes léto také úplně nové přímé vlakové spojení do Záhřebu; stejně jako z Budapešti do Chorvatska nebo Bratislavy.
Do vlaku se vejde více než 650 cestujících

Celkem se počítá s pátnáctivozovou vlakovou soupravou s více než 650 místy pro cestující. Ve vlaku bude k dispozici servis RegioJet včetně snídaně zdarma v rámci ceny jízdenky, připojení k internetu, možnosti rezervace celého lůžkového kupé pro čtyři osoby za cenu tří, přeprava jízdních kol a další služby, které RegioJet nabízel ve svých vlacích do Chorvatska v loňském roce.

Na provozu vlaků bude i letos RegioJet spolupracovat s Chorvatskými železnicemi HŽ na území Chorvatska a na území Maďarska pak s Continental Railway Solution.

Kromě samostatných jízdenek nabídne RegioJet stejně jako loni také populární dovolenkové balíčky u Jadranu za exkluzivní ceny od 2990 Kč. Tyto balíčky obsahují ubytování, polopenzi a dopravu vlakem / návazným autobusem a RegioJet na nich spolupracuje s cestovními kancelářemi Čedok a Mediteran.

Prodej dovolenkových balíčků startuje jako první již v průběhu dneška – v nabídce jsou aktuálně dovolenkové balíčky v hotelech Delfín na Istriji a v hotelu Rivijera na Makarské s tím, že nabídka se postupně rozšíří na další hotely v Chorvatsku a také v Černé Hoře. Tyto balíčky se setkaly s velkým zájmem klientů také v loňském roce; jejich rezervace bude během dnešního dne možná přes internetové stránky STUDENT AGENCY a RegioJet a také prostřednictvím cestovních kanceláří Čedok a Mediteran.

Kromě dovolenkových balíčků nabídne v budoucnu Čedok jako autorizovaný prodejce také samostatné jízdenky na vlakové spoje RegioJet jakmile bude spuštěn jejich prodej v průběhu měsíce února.

Vlaky RegioJet vyjely do Chorvatska poprvé v loňském roce. Celkem v obou směrech dohromady přepravily více než 60 tisíc cestujících a jejich provoz se stal symbolem loňské letní dovolenkové sezóny. Průměrná obsazenost spojů byla 90 procent.

 

Už jste členy naší skupiny Milujeme Chorvatsko – diskusní fórum na Facebooku? Přidejte se  k nám a žádná důležitá informace vám neunikne.