Oblast od Karlobagu na severu až po Rogoznicu na jihu. Perlami jsou národní parky Krka, Kornati a Paklenica. V severní Dalmácii leží historická sídla Zadar a Šibenik. V této části Dalmácie leží některé turisty vyhledávané ostrovy, například Pag, Murter a Dugi Otok.

Zadar

Město s historií sahající takřka tisíc let před náš letopočet. Z antických dob pochází dochované římské fórum s pranýřem, u něhož byli bičováni zločinci a části opevnění. Symbolem města je kostel svatého Donáta. Oblíbené je náměstí Pěti studní připomínající nedostatek vody v Zadaru v 19. století.

Šibenik

Město vybudované Chorvaty, což je mezi dalmatskými městy s delší historií nezvyklé. Hlavní turistickou atrakcí Šibeniku je katedrála svatého Jakuba, kterou obyvatelé stavěli více než sto let. Naposledy utrpěla škody během ostřelování Šibeniku během 90. let minulého století.

Damlácie - Šibenik

Šibenik

Národní park Krka

Lokalita posetá vodopády, a nádhernými jezírky. Turisté nejčastěji míří k vodopádům Roški Slap a klášterům Visovac a Krka.
Dalmácie - Národní park Krka

Národní park Krka

Národní park Paklenica

Divočina tvořená vápencovými štíty s horskými boudami a sítí chat. Rád pěších turistů i horolezců.

Dalmácie - Národní park Paklenica

Národní park Paklenica

Národní park Kornati

Celkem 89 řídce osídlených ostrovů. Ráj pro jachtaře a výletníky. Oblasti dal jméno největší ostrov Kornat, římské osídlení se dochovalo na ostrově Piškera.

Dalmácie - Národní park Kornati

Národní park Kornati