Největší chorvatský poloostrov. Kromě chorvatské části do něj zasahuje také území Itálie a Slovinska. K významným sídlům patří přístav Pula a města Poreč a Rovinj. Istrie je charakterizována křišťálově čistým mořem, nádherným prostředím, malebností rybářských vesniček a kamennými ulicemi měst a pobřeží. Vnitrozemí je nádherně zelené a plné života.

Istrie je dlouhodobě velmi populární mezi turisty z Německa, což se v létě projevuje na cenách zboží a služeb.

Pula

Největší město v regionu s římským amfiteátrem z 1. století (jedním ze šesti největších na světě) a trojlodní katedrálou. Prošli tudy bájní Argonauti, Římané, Benátčané a na čas bylo město také součástí habsburské monarchie. Pobřeží má takřka sto kilometrů a charakterizují je nádherné pláže.

Istrie - Pula

Snímek Puly, města na Istrii s více než 60 tisíci obyvateli

Poreč – město připomínající římskou historii Istrie

Malé město na istrijském pobřeží. Stará část Poreče leží na malém poloostrově. Uličky připomínají římské doby. Město je známé Eufraziovou bazilikou z 6. století zapsanou na seznamu památek UNESCO, dále biskupským palácem ze 13. století a obrannou věží z 15. století.
Istrie - Poreč

Poreč, prastaré město na pobřeží Istrie

Rovinj

Městečko italského a benátského renesančního rázu charakterizuje červená hodinová věž a kostel svaté Eufemie, patronky města. Vyrostlo na místě původní rybářské osady. V okolí města se nachází celkem 22 romantických ostrovů. Oblast je chráněným přírodním územím.

Istrie - Rovinj

Městečko s italskou atmosférou, to je Rovinj

Už jste členy naší skupiny Milujeme Chorvatsko – diskusní fórum na Facebooku? Přidejte se  k nám a žádná důležitá informace vám neunikne.