V sobotu 26. září odjede z nádraží v Rijece poslední pravidelný spoj RegioJet do Bratislavy, Brna a Prahy. Uzavře tak první sezónu přímého vlakového spojení z Česka a Slovenska s chorvatským pobřežím Jaderského moře.

Celkem vlaky dohromady v obou směrech přepravily více než 60 tisíc cestujících. Všechny spoje odjely tak, jak bylo naplánováno – v červenci a srpnu jezdily vlaky denně v každém směru; v září pak třikrát týdně. Průměrná obsazenost spojů byla více než 90 procent při kapacitě spojů 500 – 560 cestujících na spoj.

Vlakové spoje RegioJet do Chorvatska se z hlediska intenzity poptávky staly nejúspěšnější novou trasou, kde RegioJet začal jezdit. RegioJet poprvé vypravil spoje, které během své trasy projížděly 5 zeměmi. Poprvé RegioJet na provozu svých spojů také úzce spolupracoval se státními dopravci – a to v Chorvatsku a Slovinsku.

Provoz vlaků na trase Praha – Brno – Bratislava – Lublaň – Rijeka a zpět se díky úzké spolupráci s dopravci HŽ (Chorvatské železnice) a SŽ (Slovinské železnice) a díky spolupráci s velvyslanectvími Chorvatska a Slovinska v Praze a s Chorvatskou centrálou turistického ruchu podařilo připravit za 6 týdnů.
První spoj vyjel na trasu Praha – Brno – Bratislava – Lublaň – Rijeka v úterý 30. 6. – vlaky jezdily nejprve 3x týdně – od 10. 7. do 31. 8. pak spoje jezdily denně v každém směru. Naprostá většina spojů směřujících do chorvatské Rijeky odjela z Prahy kompletně vyprodaná – přibližně polovina cestujících pak využila v Rijece návazné autobusy, které rozvážely cestující do třicítky nejpopulárnějších dovolenkových destinací na pobřeží Jadranu – od Makarské až po Istrii.

Velký zájem byl také o balíčky pobytů u moře v Chorvatsku na dvě noci s polopenzí za speciálně nízkou cenu 2990 Kč včetně dopravy a všech služeb, kterých RegioJet prodal přibližně tisícovku.

Většina cestujících cestovala z a do stanic na území České republiky, přibližně 10 % jízdenek se prodalo z a do Bratislavy. Cestující si vybírali z několika druhů vozů – lůžkové kupé pro jednotlivce i pro skupiny, tichá kupé, kupé se sedačkami nebo cestování ve vozech Astra. Jako doplňkovou službu, si cestující mohli objednat také přepravu jízdního kola.

S ohledem na vysoký zájem o cestování vlaky RegioJet do Chorvatska začal RegioJet již s přípravou vlakového spojení na příští rok. S provozem spojů zatím počítá již od května 2021.

S využitím tiskové zprávy dopravce