Včerejší připomenutí Světového dne cestovního ruchu se v Chorvatsku neslo ve znamení cestování znevýhodněných skupin klientů. Těmi jsou například senioři, zdravotně postižení a rodiny s nízkými příjmy. Při rozvoji takzvaného sociálního cestovního ruchu chce země na pobřeží Jadranu využít evropské fondy.

Chorvatsko chce rozvíjet sociální cestovní ruch
„Vytváří to možnost vzniku nových pracovních míst a prodloužení turistické sezóny,“ uvedl při této příležitosti ministr cestovního ruchu Chorvatska Anton Klinman. Řada projektů sociálního cestovního ruchu totiž může probíhat mimo prázdninové měsíce. Právě touto cestou se země v posledních letech snaží jít při zvyšování příjmů z turistiky.

Podle ministra Klinmana by projekty mohly pomoci oživit zaostávající oblasti státu a pomoci revitalizovat budovy, pro které nyní není v resortu cestovního ruchu využití. Státní podpora by měla směřovat také do oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob ve službách souvisejících s turistikou.

„Budeme i nadále spolupracovat na vytvoření konkurenceschopného a sociálně odpovědného cestovního ruchu v Chorvatsku. Chceme znovu potvrdit, že jsme turistickou destinací, kterou může a chce navštívit každý,“dodal Anton Kliman.