Ostrov Hvar byl v konkurenci 20 renomovaných evropských destinací nominován na titul Nejlepší evropské destinace v roce 2018.

Po loňské nominaci hvarského městečka Stari Grad má nejslunnější chorvatský ostrov šanci získat prestižní titul nejlepší evropské destinace. Titul nejlepší evropské destinace v roce 2018 by byl velkým uznáním a korunou oslavy 150 let organizovaného provozování cestovního ruchu na ostrově Hvar.

 

„Hlasování o výběru nejlepší evropské destinace v roce 2018 začíná 18. ledna a potrvá do 8. února 2018,“ uvedla ředitelka pražské kanceláře Chorvatského turistického sdružení Jelena Bilić.
Připomínáme, European Best Destinations (EBD) je evropské sdružení se sídlem v Bruselu, které vzniklo za cílem propagace kultury a cestovního ruchu v Evropě a které ve spolupráci s turistickými informačními centry a sdružením EDEN propaguje na evropské i celosvětové úrovni větší pochopení bohatosti, rozmanitosti a kvality evropských letovisek. Portál má více než 4,2 milionu návštěvníků a tisíce sledujících na různých sociálních sítích. Od roku 2009 spolupracuje organizace s většinou turistických informačních center v Evropě a prostřednictvím svých webových stránek a sociálních sítí odměňuje a vyzdvihuje nejnavštěvovanější destinace.

Autorem fotky je Ivo Biočina.