Příští týden odstartuje cyklistický závod Tour of Croatia, který je jednou z nejdůležitějších sportovních událostí v zemi. Kromě národní televize HRT ji bude vysílat také Eurosport.

Tour of Croatia bude rozdělena do šesti etap, během nich závodníci projedou více než stovkou měst a obcí v deseti krajích. Na konci budou mít v nohách více než tisíc kilometrů. Organizátoři mají potvrzenu účast 168 závodníků. Bude se o ně starat 200 členů jejich týmů, 200 organizátorů a 400 dalších dobrovolníků.

Závody se budou konat od 19. do 24. dubna v celkem šesti etapách. Odstartují v Osijeku, odkud se přes města Koprivnica a Ludbreg pojede do města Varaždin.

Tour of Croatia

Chorvatsko jako na dlani uvidí i diváci Eurosportu.
Po těchto 230 kilometrech celková organizace se stěhuje na Plitvická jezera, odkud druhý den ráno cyklisté pojedou do Splitu. To je také nejdelší etapa letošního závodu sčítající až 240 kilometrů.

Další den je na řadě etapa Makarska – Šibeník, která včetně těchto dvou měst poskytne televizním divákům výhledy na města Brela, Sinj, Tučepi, Podgora, Drvenik, Gradac, Primošten a Rogoznica.

V pátek, 22. dubna, je na pořadí královská etapa závodu Crikvenica – Vojak na hoře Učka a trasa projede městy Novi Vinodolski, Kraljevica a Rijeka. Podívaná je zaručena, protože když závod skončí a televizní kamery se otočí směrem ke Kvarneru a Istrii, bude to výhled z nejkrásnějšího balkonu na světě.

Novinkou letošního závodu je časovka týmů, která se pojede na trase Poreč – Novigrad – Umag v délce 40 kilometrů. Poslední etapa závodu vyjede z LifeClass lázní Terme Sv. Martin na Muri přes Čakovec, Prelog, Sveti Ivan Zelina a Záhřeb.