V červnu letošního roku se v Chorvatsku setkají milovníci Karla Maye. Budou si zde připomínat 50 let od natočení filmů Vinnetou a míšenka Apanači i Vinnetou a Old Firehand.

Účastníci setkání budou mít možnost navštívit filmové lokace v Chorvatsku ve společnosti herců a členů štábu a vychutnat si přírodní krásy, filmové večery, hudební program a chorvatskou gastronomii. Centrem dění budou Starigrad – Paklenica a Bluesun hotel Alan.

Organizátoři chtějí letos vzdát čest představiteli titulní role filmů Pierru Briceovi, který loni zemřel. Hostem akce bude vdova po herci Hella Brice, která by měla odhalit pamětní desku věnovanou svému manželovi.

Program

04.06.2016, sobota

Příjezd a ubytování – Bluesun hotel Alan: welcome drink, prohlídka pamětního prostoru / výstavy, projekce filmu „Jubilaeumsfest 2015.“

05.06.2016, neděle

Prohlídka města Zadar, výlet lodí do Národního parku Kornati, prohlídka filmových lokalit Crvena luka a Drage

06.06.2016, pondělí

Tulove grede / Velebit, u příležitosti 1. výročí úmrtí Pierre Brice – odhalování pamětní desky za přítomností paní Helle Brice a Martina Boetchera, překvapení pro účastníky

07.06.2016, úterý

Návštěva NP Paklenica, filmové lokality – večeře a country program u táboráku s filmovými kostýmy

08.06.2016, středa

Prezid / Velebit – prohlídka filmových lokací, setkání s Uschi Glass (Apanatschi), večerní promítání slavnostního filmu na velké obrazovce
09.06.2016, čtvrtek

Tulove grede / Velebit – setkání a foceni s Uschi Glass, programové překvapení

10.06.2016, pátek

Prohlídka filmové lokality Raštević, Obrovac, návštěva selské domácností s ochutnávkou vín a tradičních jídel

11.06.2016, sobota – odjezd

Poznámka: Pořadatel zajišťuje možnost rezervace programu po dobu kratší než sedm dní

Informace je možné získat na e-mailu winnetou@bluesunhotels.com, který přijímá také rezervace na tuto akci.

Prostředí z filmů Karla Maye

Karl Friedrich May (1842 -1912) byl německý spisovatel dobrodružných románů, jehož cestopisné romány byly přeloženy do třiceti jazyků a vytištěny v milionech výtisků. Filmy o Vinnetou, vzniklé v koprodukci Rialto Filmu z Berlína a Jadran filmu ze Záhřebu, jsou v Německu považovány za nejsledovanější filmy všech dob.

Mezi mnoha potenciálními místy po celém světě, jako filmové lokace byly vybrané pravě ty v Chorvatsku: NP Paklenica, NP Plitvická jezera, NP Krka, řeka Zrmanja, CHKO Velebit (Tulove grede, přechod Prezid), CHKO Vranské jezero, Modrič-Rovanjska, Jasenice, Raštević, Omiš – řeka Cetina, pole Grobnik a Platak.

Celkem 7 z 11 filmů o Vinnetou bylo natáčeno v blízkosti města Starigrad -Paklenica, které se v průběhu let stal oblíbenou destinací milovníků románů Karla Maye a filmů o Vinnetou.