Od příští sezóny bude dopravní služba Uber v Chorvatsku působit zcela legálně. Totéž bude platit i pro všechny ostatní podobně založené projekty, které místo taxametru využívají mobilní aplikace. Předpokládá to návrh nového zákona o silniční dopravě, který v příštích týdnech projedná tamní vláda a parlament.

Chorvatsko chce všechny typy dopravních služeb postavit na jednu úroveň a stanovit jednotné podmínky pro jejich provozování. Všichni tedy budou považováni za taxikáře. Služby bude moci poskytovat člověk, kterému je alespoň 21 let, určitá věková hranice, respektive strop, bude určena i pro samotné automobily využívané k přepravě cestujících. Počet vydaných licencí nebude možné úřady omezovat a služby bude možné poskytovat v libovolném regionu bez ohledu na sídlo samotné taxislužby.
Uber - Chorvatské pobřeží

Od posledně jmenovaného opatření si ministerstvo slibuje především konec problematického působení dopravních služeb v Zagrebu. Tamní letiště už totiž spadá pod město Velika Gorica, což komplikuje působení záhřebských taxikářů.

V Chorvatsku nyní pracuje asi 3 tisíce taxikářů, počet řidičů Uber se odhaduje na 2 tisíce. Uber působí jak v hlavním městě Zagrebu, tak v přímořské oblasti souhrnně označované touto službou jako „Chorvatské pobřeží“ (představuje ji přiložená mapa, kterou jsme převzali ze stránek Uberu).

Chorvatský stát si od liberalizace slibuje vyšší zaměstnanost ve službách a vyšší výběr licenčních poplatků a daní.