Chorvatské hlavní město se znovu utká o titul nejlepší evropské vánoční destinace. Do soutěže jej nominoval cestovatelský portál European Best Destinations, a to už třetím rokem po sobě. Bude přitom soupeřit s 19 jinými městy.

Záhřebský Advent začíná 2. prosince 2017 a potrvá do 7. ledna 2018. Město svým hostům nabídne každodenní bohatý pestrý program až s 2500 účastníky.

Vánoční Záhřeb

Vedle tradičních adventních lokalit přivítá Záhřeb tento rok návštěvníky i na nových místech, jimiž jsou Chorvatské železniční muzeum, Advent ve Vile Prekrižje, Caffe de Matoš na Strossmayerově promenádě a Advent v Marićově pasáži, a všechny návštěvníky čekají také četné výstavy, jako je ta o Nikolovi Teslovi, která bude ke zhlédnutí v Meštrovićově pavilonu.
Hlasování o nejlepší vánoční destinaci v roce 2018 začíná 1. prosince a potrvá až do 11. prosince a všichni, kteří chtějí Záhřeb podpořit při získání dalšího prestižního titulu nejlepší vánoční destinace, tak budou moci učinit na webových stránkách European Best Destinations.

Připomínáme, že letos portál „Nejlepší evropské destinace“ nominoval na titul Nejlepší evropské destinace v roce 2018 mezi 20 dalšími i nejslunnější chorvatský ostrov – ostrov Hvar. Hlasování o nejlepší evropskou destinaci proběhne v polovině ledna 2018.

European Best Destinations (EBD) je evropské sdružení se sídlem v Bruselu, které vzniklo za cílem propagace kultury a cestovního ruchu v Evropě a které ve spolupráci s turistickými informačními centry a sdružením EDEN propaguje na evropské i celosvětové úrovni větší pochopení bohatosti, rozmanitosti a kvality evropských letovisek. Portál má více než 4,2 milionu návštěvníků a tisíce sledujících na různých sociálních sítích.