Německá televize RTL natočila po mnoha desítkách let novou verzi legendárního příběhu z Divokého západu podle knih Karla Maye. Filmaři znovu využili nádherné chorvatské přírody, která uchvátila diváky už v původních filmech s Pierem Bricem a Lexem Barkerem.

Vinnetou 2016

Novou trojici filmů o Vinnetouovi německá televize představuje diváků v posledních dnech roku 2016. Už za několik dní se s nimi budou moci seznámit také čeští diváci. V sobotu 7. ledna bude mít premiéru na ČT 2 první část trilogie.
Nové zpracování Vinnetoua znovu zpracuje seznámení titulního hrdiny s jeho bílým bratrem, druhý díl je věnován pokladu na Stříbrném jezeře. V závěrečné části se jejich společný boj uzavře. Tvůrci si z původních 11 filmů vybrali nejpopulárnější příběhy, které natočili znovu.

Roli Vinnetoua získal albánský herec Nik Xhelilaj, jako Old Shatterhand se představí jeho německý kolega Wotan Wilke Möhring. „Německý komediální herec Milan Peschel se ujal úkolu zosobnit Sama Hawkense,“ píše se na stránkách České televize.

Natáčelo se například v pohoří Velebit, na Istrii, v národním parku Paklenica a na Plitvických jezerech.

O původních filmech jsme se nedávno zmínili v článku Chorvatsko si letos připomene Vinnetoua.