Chorvatská metropole Zagreb je znovu vítězem ankety European Best Destinations. Hlavní město Chorvatska zvítězilo v klategorii Best European Christmas Market podruhé v řadě. Zagreb zvítězil ziskem 34 tisíc hlasů, za sebou nechal Strasburk s 19 tisíci hlasy.

Ankety se letos zúčastnil rekordní počet respondentů, téměř 189 tisíc lidí ze 124 zemí.
Na portálu „European Best Destinations“ v popisu vítězů zvou všechny turisty k návštěvě Záhřebu, aby se sami přesvědčili v bohatý tématický program, který se koná v městských ulicích a na náměstích, který přitahuje stále více návštěvníků. Připomínáme, že portál „European Best Destinations“ je evropská organizace se sídlem v Bruselu a k hlavním aktivitám organizace patří podpora evropské kultury a cestovního ruchu. Obracejí se publiku prostřednictvím internetového portálu, který má důležitou úlohu propagovat Evropu jako destinaci číslo jedna ve světě a zároveň nabízí turistické informace o více než 355 evropských destinací.

Kromě Adventu v Záhřebu, ceny portálu „European Best Destinations“ získal i Zadar za nejlepší evropskou destinaci, pláž Stiniva za nejlepší pláž a Nin za nejromantičtější destinaci.

Autorem snímku je Davor Rostuhar.