Dagmar Vera

Vůbec to není o tom, jak často vyrážíte na Jadran, na kolik vás přijde dovolená a jaká srdceryvné selfíčka si plácáte na fejsbůk. A už vůbec ne o tom, jaké tam je momentálně počasí.

Tuhle zemi si musíte prostě zamilovat. Mít ji v srdci, v hlavě a úplně všude. Kdykoliv. I když se ozve ta největší „buretina“ a vyklidí vám z terasy i ten poslední květináč včetně stolu s nedopitým vínem a přibere i signál a vy musíte do sousední vesnice, aby vám neutekl další díl seriálu. I když chce teploměr puknout vedrem. I když je v zimě „dosadno“ jako kráva a záchodové prkýnko je studené tak, že vám div nepřimrzne k zadku. I když nevíte co dřív a všichni mají potřebu si užít báječně letní počasí. I když vám chce prasknout hlava od juga, a vy jednoduše musíte… S úsměvem na tváři milujete každý den a ráno vás prostě baví vstávat z postele.
Co si budeme povídat. I to kafe chutná tak nějak jinak. Jak by ne, když máte to štěstí a vychutnáváte si dávku kofeinu stejně s pohledem na tu azurově modrou a voňavou nádheru. Je to jako letní kino, kde je vstupné regulováno sílou lásky. Čím větší, tím jde cena dolů. Ovšem nabírá na kvalitě vnímání pohledu…

Dagmar Vera

 

Dagmar Vera

Odkazy na starší příspěvky

Pelješac

To pravé azurové mě teprve čeká

Víno je jako život

Můj voňavý ráj

Devátý měsíc je nej

Kiša – Chorvatsko v srdci

Konečně jsem u moře – Chorvatsko v srdci

Sezona je tady – Chorvatsko v srdci