Dagmar Vera

 

To si takhle sedím, popíjím kafe z hrníčku s nápisem „I love Dalmacia“, pojídám poslední zásoby Domaćic, přistoupí ke mě manžel Můj voňavý rája říká „spremaj se, ako češ ić“, tedy „příprav se, pokud chceš jet“.

Já ho prostě miluju. Nejsem si jistá, jestli už mu moje společnost leze krkem, nebo mě opravdu chápe a ví, jak zbožňuji tu jeho nádhernou zemičku plnou voňavé krásy. Myslím, že bych ji poznala i se zavázanýma očima. Už vám někdy voněla krása?
Což o to, sbalená jsem vcukuletu, ale kdo má vydržet v tomhle sychravém počasí ještě celý dlouhý týden? Miluju, když přejedeme hranice, vplujeme na Jadranskou magistrálu a můžu se kochat pohledem na moji milovanou kamarádku moře. Vůně mi nedá spát, když to naše cestování bývá tradičně delší, než je pro někoho zdrávo, a jsem unavená, ale ten pohled si prostě nenechám ujít.

Nespěcháme, naopak, využíváme každé příležitosti poznávat nová místa. Takže to někdy bereme opravdu naokolo. Je tolik nádherných míst, o kterých jsem dlouho neměla ani ponětí, avšak příjezd do voňavého ráje podél azurového pobřeží je mi dražší než návštěva Paříže, Milána, Amsterdamu nebo kouzelných Benátek.

Dagmar Vera

Odkazy na starší příspěvky

Je tu čas těšit se

Devátý měsíc je nej

Kiša – Chorvatsko v srdci

Konečně jsem u moře – Chorvatsko v srdci

Sezona je tady – Chorvatsko v srdci