Chorvatská společnost Podravka prodává svůj podíl ve společnosti produkující nealko nápoje Studenac. Koupila ji Kofola ČeskoSlovensko, která má tak významně nakročeno na balkánské trhy. Akvizice by měla být dokončena ještě letos.

voda Studena

„Velmi pečlivě jsme vybírali firmu, která rozumí nejen lokálním podmínkám, ale má také velký respekt k zaměstnancům. S potěšením mohu oznámit, že jsme našli takového partnera ve firmě Kofola ČeskoSlovensko,” říká Zvonimir Mršić, prezident představenstva společnosti Podravka.
Po odkupu nápojové divize na konci roku 2016 se Podravka soustředí na rozvoj svého potravinového a farmaceutického portfolia na mezinárodních trzích.

Kofole už patří slovinský výrobce minerálek Radenska. K ní se nyní přidá Studenac, pramenitá voda Studena a sirupy Lero.

„Jsme velmi rádi, že jsme dosáhli dohody, která představuje důležitý krok v růstu skupiny Kofola. Značka Studenac představuje vše, co u značek hledáme. Tedy bohatou historii a zákazníky se silnou emoční vazbou na značku. Studenac nyní potřebuje zásadní obnovu a to je něco, co umíme velmi dobře,“ říká generální ředitel Kofola ČeskoSlovensko Jannis Samaras.