Milovníci dobrého jídla se mohou radovat, protože restaurace v Chorvatsku získaly další tři prestižní michelinské hvězdy. K takto oceněným podnikům nově patří Nebo (Rijeka), Alfred Keller (Mali Lošinj) a Agli Amici (Rovinj). Restaurace Boškinac (Novalja), LD Terrace (Korčula), Pelegrini (Šibenik), 360º (Dubrovník), Monte (Rovinj), Noel (Záhřeb) a Draga di Lovrana (Lovran) si svá ocenění z dřívejška udržely.

„Pro celou chorvatskou gastronomickou scénu představuje udělení prestižních značek Michelin v souvislosti s celosvětovou pandemií velký úspěch. Je to velmi významné i pro chorvatský cestovní ruch, protože naše země má 10 restaurací s touto. Je to potvrzení kvality chorvatské gastronomie a naší turistické nabídky v tomto segmentu, který je jedním z hlavních lákadel pro mnoho milovníků cestování po celém světě,“ uvedl ředitel Chorvatského turistického sdružení Kristjan Staničić a všem oceněným restauracím upřímně poblahopřál.
„Chorvatsko je mimořádně zajímavá destinace, která cestovatelům a gurmánům umožňuje vychutnat si autentické a rozmanité gastronomické zážitky. Země nabízí místním kuchařům domácí produkty výjimečné kvality,“ řekl Gwendal Poullennec, mezinárodní ředitel průvodce Michelin. „Posledních několik měsíců bylo pro vaši zemi těžkých nejen kvůli zdravotní krizi, ale také kvůli zemětřesení. Navzdory všem problémům se chorvatská kulinářská scéna rozvíjí, zejména na pobřeží a v hlavním městě. Našim inspektorům se podařilo najít profesionály, kteří jsou zapálení pro věc a oddaní své zemi,“ dodal Poullennec.

Nové značky jsou výsledkem tajného průzkumu chorvatských restaurací, který provedli profesionální inspektoři Michelinu.

 

Už jste členy naší skupiny Milujeme Chorvatsko – diskusní fórum na Facebooku? Přidejte se  k nám a žádná důležitá informace vám neunikne.