Cyklisté v Chorvatsku mohou jezdit podle map, které pro ně vydali Češi. Najdou je v prodejní síti čerpacích stanic INA, ale také na dalších místech. Česká cestovní kancelář Geotour mapy připravila, protože žádné jiné kvalitní na chorvatském trhu nebyly.

Chorvatské destinace, především pobřeží, jsou zobrazeny na dvou mapách. Na jedné je zobrazena Šolta, Brač, Hvar, Vis, Korčula, Makarska a Biokovo. Na druhé je pak k vidění Pelješac, Lastovo, Mljet, Elafiti, Neretva a Dubrovnik.

„Jsem pevně přesvědčen, že tyto mapy dále přispějí k rozvoji aktivního turistického ruchu v Chorvatsku. Zároveň se jedná o velmi žádaný obchodní artikl,“ uvádí na stánkách českého ministerstva zahraničních věcí velvyslanec v Chorvatsku Vladimír Zavázal. O mapách píše například portál Slobodna Dalmacija.
Kromě samotných map materiály obsahují informace o historii ostrovů, rybaření, zásobování pitnou vodou i tradičních dřevěných lodích, které využívají místní obyvatelé. Většina textů je česky, chorvatsky a anglicky.

Češi si mapy mohou koupit přímo u cestovní kanceláře Geotour, v mapových prodejnách a na Amazonu. Aktualizace: na Amazonu jsou nyní mapy nedostupné.

 

Už jste členy naší skupiny Milujeme Chorvatsko – diskusní fórum na Facebooku? Přidejte se  k nám a žádná důležitá informace vám neunikne.