Na chorvatských ostrovech je méně nového onemocnění a země to chce více propagovat. Cílem je upozornit potenciální návštěvníky, že výskyt covidu na ostrovech je jiný než na pevnině. Proto budou mít turisté na webových stránkách www.safestayincroatia.hr kromě informací o epidemiologické situaci v krajích brzy přístup také k informacím speciálně o epidemiologické situaci na chorvatských ostrovech.

Chorvatské souostroví je druhým největším ve Středomoří a skládá se ze 78 ostrovů, 524 ostrůvků a 642 útesů, které jsou obzvláště atraktivní pro turisty a díky nimž se realizuje velká část cestovního ruchu.

„Význam našich ostrovů pro cestovní ruch je značný, protože na ostrovech se uskutečňuje čtvrtina přenocování v Chorvatsku, a pobyt turistů na ostrovech je o dva dny v delší než v turistických destinacích na pevnině. Třetina komerčního ubytování se nachází na ostrovech a proto je důležité, abychom poskytovali přesné informace o epidemiologické situaci na všech ostrovech, z nichž mnohé jsou zelené zóny. Tímto způsobem poskytneme turistům podrobné a jasné informace pro bezpečný a příjemný pobytu v Chorvatsku“, uvedla ministryně Nikolina Brnjac.
Kromě epidemiologické situace na ostrovech bude možné na webové stránce www.safestayincroatia.hr najít také všechna testovací místa pro turisty, jakož i údaje o leteckých, pozemních a lodních spojích na ostrovy, což turistům umožní získat přesné informace o tom, jak se dostat na jednotlivý ostrov.

„Chorvatsko zůstává pro české turisty oblíbeným cílem cest i dovolených a destinace je díky opatřením, která jsou v zemi přijímána pro ochranu a bezpečí turistů, vnímána i nyní jako velmi bezpečná, čehož důkazem je i vysoký počet návštěvníků z České republiky během letošních velikonočních svátků, kdy čeští turisté byli druhými nejpočetnějšími zahraničními návštěvníky Chorvatska hned po hostech z Německa. V prvních dvou dubnových týdnech dosáhl počet turistů z České republiky 3000, což představuje 18000 přenocování“, uvedl Dubravko Miholić, ředitel zastoupení Chorvatského turistického sdružení pro Českou republiku a Slovensko v Praze.

Už jste členy naší skupiny Milujeme Chorvatsko – diskusní fórum na Facebooku? Přidejte se  k nám a žádná důležitá informace vám neunikne.