Se začátkem nového roku se pomalu přibližuje čas oblíbených letních pobytů a tedy i nejvyšší čas výběru pobytového místa pro vysněnou dovolenou. Je sice pravdou, že nejvýhodnější nabídky poskytují cestovní kanceláře vždy na konci roku předešlého, a to zejména s nákupem do Štědrého dne nebo Silvestra. Nestihnete-li však této nabídky využít, ať už z jakéhokoli důvodu, zakupte svoji dovolenou co možná nejdříve v roce novém. Ještě do konce ledna, příp. února se dá dovolená sehnat se zajímavou slevou.

Proč vyrazit právě k Jaderskému moři?

Vše výše zmíněné se týká zejména pobytů na Jadranu, tedy v oblíbeném Chorvatsku a Černé Hoře, jejichž návštěvnost se v posledním roce výrazně zvýšila. Do Chorvatska a Černé Hory nyní směřují i klienti, kteří v předchozích letech objednávali pobyty v Turecku, Egyptě či zemích západní Evropy. Ubytování Chorvatsko i Černá Hora nabízí klidné prožití dovolené bez zbytečných starostí a to zejména z důvodu bezpečnosti těchto destinací, do kterých můžete vycestovat bez sebemenších obav. Přímořských destinací v Chorvatsku a Černé Hoře se nijak nedotýká ani migrační krize, která v posledním roce sužuje zbytek Evropy.

Proč vyrazit právě k Jaderskému moři?

Nejvyhledávanější oblasti Jadranu

Velmi oblíbenou oblastí Chorvatska je Dalmácie, která se dělí na část severní, střední a jižní. Všechny části jsou dále rozděleny na jednotlivé riviéry, které pod svými názvy skrývají řadu krásných a vyhledávaných letovisek.
Ze severní Dalmácie můžeme jmenovat např. Biograd na Moru, Zadar, Bibinje, Primošten či Šibenik, z jižní pak např. Dubrovník, Klek či letoviska poloostrova Pelješac, např. Orebič. Vůbec nejoblíbenější je ovšem Dalmácie střední, známá Omišskou a Makarskou riviérou. Vyhledávanými letovisky zde jsou Omiš, Makarska, Baška Voda, Tučepi, Brela, Podgora a další.

Chorvatsko - krásy pobřeží

Stále oblíbenější je také pobřeží Černé Hory a to zejména celá Budvanská riviéra v čele s oblíbenými letovisky Budva, Bečići a Petrovac na Moru a dále známá letoviska Sutomore a Ulcinj v jižnější části černohorského pobřeží.

Co se týče počasí…

Stálejší počasí nabízejí letoviska Dalmácie, která jsou v hlavní sezóně na rozdíl od Istrie či oblasti Kvarneru většinově zárukou pěkného počasí. Deštivých dnů je zde v červenci a srpnu tedy podstatně méně. Mnohé potěší také vyšší průměrná teplota.

Ještě lepší podmínky nabízí dovolená v Černé Hoře, která se nachází v jižní části Jadranu a zdejší klima je tedy ještě o něco málo teplejší než je tomu v případě Chorvatska.

Jadranu konkuruje také Černé moře

Mimo oblast Jadranu můžete prožít báječnou dovolenou v Bulharsku, které je neméně krásnou a rovněž bezpečnou destinací. Dovolená Bulharsko je navíc dobrou alternativou i pro rodiny s dětmi, které dávají přednost dlouhým písčitým plážím s pozvolným vstupem do moře.