Pokud se ještě v závěru sezony chystáte na dovolenou u Jadranu, můžete si stáhnout brožuru s aktuálními turistickými informacemi o Chorvatsku. Nabízíme vám ji ve formátu pdf.

Materiál se věnuje Istrii s nejmenšími městy na světě, Kvarneru s jeho nádhernými ostrovy i Dalmácii se starobylým Šibenikem, Splitem a Dubrovníkem. Věnuje pozornost také vnitrozemí včetně hlavního města Zadaru.

Turistické informace o Chorvatsku

Titulní strana brožury

Čtenáři se v brožuře dozvědí základní informace o historii mladého chorvatského státu, poloze, obyvatelích a klimatu. Věnuje pozornost atraktivním turistickým cílům včetně národních parků. Základní informace jsou doplněny o adresy webových stránek, na kterých se o zajímavostech můžete dozvědět více.
Brožura reflektuje i rozvoj cykloturistiky, takže vyznavači jízdních kol v ní naleznou informace o cyklostezkách. Totéž platí pro rybáře, milovníky adrenalinových sportů a příznivce jezdectví.

Hledáte tip na zajímavý suvenýr, který byste chtěli z dovolené přivézt svým blízkým nebo třeba kolegům v práci? I v tomto případě vám obsah nové turistické brožury může pomoci.

Zajímavosti z Chorvatska

Víte, že první továrna na torpéda byla ve městě Rijeka? Že vynálezce Nikola Tesla byl Chorvat? Že anglický král Richard Lví srdce se při návratu z křížové výpravy zachránil před bouří v Dubrovníku a za to dal městu peníze na zahájení stavby katedrály? Že Dubrovnická republika byla prvním státem, který uznal nezávislost USA? Vše se dozvíte v novém materiálu.

Vše samozřejmě doplňují celní předpisy, informace o dopravě a silničních poplatcích, gastronomické tipy i rady, kam se obrátit v případě zdravotních potíží.

To vše vám přináší turistická brožura, kterou si můžete stáhnout z našich stránek.