Už jste vyzkoušeli dovolenou all inclusive, spaní pod stanem v kempu i organizovaný zájezd s cestovní kanceláří? Chcete zkusit něco nového? Vydejte se na nejsvobodnější dovolenou, při které si přitom zachováte standard pohodlí. Umožní vám to cestování s karavanem.

Obytný přívěs vám dává možnost vzít si na svou dovolenou podstatně více věcí, než když jedete jen autem. Zbaví vás nutnosti hledat v každém cíli cesty hotel, apartmán nebo alespoň pokoj k ubytování. Také s ním získáte jistotu, že strávíte každou noc v kvalitní posteli a ráno si budete moci udělat přesně takovou snídani, jakou máte nejraději.

Nemáte karavan? Půjčete si ho

Pokud si karavan nehodláte kupovat nebo si naopak před jeho pořízením chcete tento typ trávení dovolené vyzkoušet, můžete si jej půjčit. Dobrá půjčovna karavanů vám poskytne kvalitní obytný přívěs s kompletním vybavením. Pracovníci vám pomohou vybrat nejvhodnější karavan, zaškolí vás v jeho používání a vysvětlí vám možná úskalí při jízdě.
Nejdůležitějším parametrem při výběru obytného přívěsu je počet osob, kterým bude sloužit jako dočasný domov. V kvalitní půjčovně můžete získat jak přívěs pro dva sloužící například mladé dvojici nebo naopak staršímu pár, ale také karavan pro celou rodinu. Ve velkém přívěsu se bez problému vyspí pět až šest lidí, takže můžete společně se svými dětmi vzít za dobrodružstvím také některého z jejich kamarádů.

Chorvatsko je ideálním cílem

Oblíbeným cílem českých cestovatelů s karavanem je Chorvatsko. V případě tohoto mladého státu na březích Jaderského moře je velmi důležité stát každou noc v kempu nebo na jiném povoleném místě. Nocování mimo vyhrazené plochy je totiž tamní policií pokutování.

Dobrá půjčovna obytných přívěsů zaměstnává personál, který vás se specifiky jednotlivých zemí seznámí. Dokonce vás vybaví i příslušnou mapou a poskytne vám navigaci, takže by vás během vysněné cesty k moři a následného pobytu nemělo nic překvapit.