Předposlední květnový týden proběhne v prostorách Malé Ameriky v Brně 1. ročník Balkán festu. Akce představí balkánskou kulturu a gastronomii. Na třídenním festivalu pořádaném od 20. do 22. května návštěvníci ochutnají speciality typické pro země balkánského poloostrova a uslyší kapely inspirované balkánským folklorem. Hlavními hvězdami potom budou řečtí  Koza Mostra a srbská kapela Boban Markovič Orkestar.

Balkán fest
„Balkánská kultura i gastronomie jsou v Brně populární. Oblibě se těší jak koncerty, tak i party inspirované právě Balkánem. Účelem festivalu je představit tamní kulturu v ryzí a autentické podobě, proto do Brna přivezeme i dvě top jména balkánské hudební scény,“ představuje koncept Balkán festu pořadatel Ivo Komárek.

Balkán je mostem mezi východem a západem. Typickou atmosféru, temperament a energii Balkánu zprostředkují návštěvníkům právě kapely Koza Mostra a Boban Marković Orkestar. Řecká Koza Mostra kombinuje prvky ska, punku a rockové hudby s balkánským stylem známým jako rebetiko. Boban Marković Orkestar se u brněnského publika těší velké oblibě. Markovic je ale stálicí i mnoha evropských festivalů. Ačkoliv se nepouští do punkových vod, jeho world music s přesahy do jazzu, neztrácí pro Balkán typický temperament a groove.

Součástí festivalu bude také foto výstava a workshopy na téma Hedvábná stezka – aneb unikátní turistické trasy v Albánských horách.

Vstupenky na akci jsou k dostání u smsticket a TicketStream, další informace naleznete na webu akce.