V roce 2015 vzrostl počet turistů z České republiky, kteří strávili svou dovolenou v Chorvatsku. Celkem tamní ubytovací zařízení zaznamenaly na 5 milionů přenocování Čechů, což představuje meziroční nárůst asi o 3,8 procenta. Česká republika si udržela čtvrtou příčku v počtu přenocování jejích turistů v Chorvatsku. Statistikám vévodí Němci následovaní Slovinci a Rakušany.

Chorvatské pobřeží Jadranu

Chorvatské pobřeží Jadranu
Celkově Chorvaté loni zaznamenali nárůst počtu přenocování o 6,8 procenta. V absolutních číslech to znamená 78,5 milionu přenocování. Z nich 7 milionu nocí v ubytovacích zařízeních strávili samotní Chorvaté, zbytek připadá na cizince.

„Skvělý loňský výsledek je nepochybně výsledkem dobré práce soukromého i veřejného sektoru, zvýšení investic a dobrých marketingových aktivit, „řekl ke statistikám ministr cestovního ruchu Chorvatska Darko Lorencin.

Mezi turisty je nejpopulárnější Istrie následovaná okolím Splitu. Následuje Kvarner, Zadar a Dubrovník. Dobře se loni vedlo i samotnému Zagrebu.

Výsledky si pochvaluje i ředitel Chorvatského turistického sdružení Ratomir Ivičic. Ten nárůst přikládá mimo jiné dobré reklamě a budování silné značky „Chorvatsko“.