Do Chorvatska je možné se dostat pěti způsoby. Nejčastěji jej Češi navštěvují osobním autem, případně autobusem. K Jadranu se však dá dojet také vlakem, doletět letadlem nebo připlout lodí.

Autem do Chorvatska

Doprava osobním automobilem je velmi oblíbená pro svobodu, kterou vám tento způsob dopravy dává. Nejste na nikoho vázáni, tempo i trasu si určujete sami. Navíc získáváte možnost netrávit celý pobyt na jednom místě. Zároveň můžete svým autem podnikat zajímavé výlety do okolí i na nákupy. V případě nenadálé nemoci nebo nutnosti vrátit se do práce můžete být velmi rychle zpět v České republice.

Na našich stránkách najdete nejčastější trasy pro automobily.

Doprava vlakem

Chorvatsko má běžně přímé železniční spojení se Slovinskem, Bosnou a Hercegovinou, Srbskem Maďarskem, Itálií, Rakouskem, Švýcarskem a Německem. V létě se k nim přidávají také vlaky z České republiky. Od poloviny června do poloviny srpna jezdí dvakrát týdně lůžkový vůz Českých drah mezi Prahou a Splitem. Kdo chce mít jako cílovou stanici Zagreb, ten může jet z Vídně.
Chorvatsko letecky

Do Chorvatská létá řada společností, z České republiky však většinou s mezipřistáním. Výjimkou jsou lety z Prahy do Splitu a Dubrovníku Českých aerolinií a nízkonákladové společnosti Smart Wings. Je možné samozřejmě zorganizovat individuální letecké spojení, v takovém případě je možné přistát i na řadě dalších míst, seznam naleznete zde.

Doprava po moři

Lodní spojení Chorvatska s okolní světem zajišťuje pravidelné linky vyplouvající z italského přístavu Ancona. Tímto způsobem je možné se dostat do Zadaru, Splitu a Dubrovníku i na ostrov Hvar. Chorvatskou lodní spoečností, kterou je možné využít například při vnitrostátním spojení, je Jadrolinia. Zajišťuje mimo jiné většinu spojení s chorvatskými ostrovy včetně trajektů.