Doprava do Chorvatska vlastním autem je nejčastějším způsobem, jakým se Češi dostávají k Jadranu. Níže naleznete nejoblíbenější a nejvýhodnější trasy.

Chorvatsko – Dalmácie přes Graz a Záhřeb

Klasickou trasou, při níž využijete kvalitní rakouskou severo-jižní dálnici, jejímiž hlavními body jsou Vídeň a Graz. Celá trasa z České republiky má pak podobu Praha – Brno – Vídeň – Graz – Maribor – Záhřeb – Split. Jako konečnou stanici samozřejmě zvolíte místo, kde se chcete ubytovat, my jsme pro názornost zvolili druhé největší město Chorvatska a oblíbený cíl turistů.

Pokud míříte na Istrii, můžete ve Slovinsku zvolit cestu přes Lublaň.

Chorvatsko – Dalmácie přes Bratislavu a Budapešť

Chcete-li strávit co největší část trasy na dálnici, zvolte trasu přes Slovensko a Maďarsko. Trasa je asi o 150 kilometrů delší než výše zmíněná klasická cesta, ale dobou jízdy nijak nezaostává. Čeká vás tedy cesta Praha – Brno – Bratislava – Budapešť – Záhřeb – Split.

Chorvatsko je v létě pro Čechy druhým domovem

Chorvatsko je v létě pro Čechy druhým domovem
Chorvatsko – Dalmácie přes Szombately

Obyvatelé severní Moravy a Slezska mohou vyzkoušet ještě jednu trasu Slovenskem a Maďarskem. U Žiliny se napojí na dálnici do Bratislavu, v Maďarsku pak na hlavní silnici na Szombathely a dále na Goričan. Celá trasa má pak podobu Ostrava – Rajka – Szombathely – Goričan – Záhřeb – Split.

Chorvatsko – Istrie Přes Mnichov a Salzburg

Obyvatelé západních Čech mířící na Istrii ocení cestu po německých dálnicích na trase Praha – Plzeň – Regensburg – Mnihcov – Salzburg – Villach – Lublaň – Pula.

Vyhněte se slovinské dálnici

Čeští turisté se rádi vyhýbají slovinské dálnici, na níž za nepříliš dlouhý úsek zaplatí 15 euro týdně nebo 30 eur měsíčně. Slovinská dálnice se dá objet, pokud na rakouské dálnici A9 ještě před Grazem sjedete na exitu 226. Na návěstí je nápis Gersdorf a Mureck. Právě Mureck následně projedete a na konci se dáte doprava a přes most. Řeka, kterou projíždíte, tvoří státní hranici. Ve Slovinsku pak jeďte dále na města Lenart, a Ptuj. Dále pak už vás navede cedule na Záhřeb (Zagreb).

Při této cestě ztratíte zhruba hodinu, nicméně ušetříte za známku. Slovinci však tuto objížďku moc rádi nevidí, proto počítejte s občasným měřením rychlosti v obcích.