Během prvních čtyř měsíců roku 2017 si koupilo nocleh v Chorvatsku 1,7 milionu turistů. To je o 22 procent více než ve stejném období loni. Celkový počet přenocování vzrostl na 4,7 milionu, což představuje nárůst o 26 procent. Data pocházejí z monitorovacího systému ubytovacích zařízení eVisitor a systému Ecrew zabývajícího se pronájmy lodí. Výsledky oznámilo ministerstvo cestovního ruchu.

Drtivou většinu turistů tvořili hosté ze zahraničí. Mezi nimi vedli tradiční návštěvníci Chorvatska, kterými jsou Němci, Slovinci, Rakušané, Italové a obyvatelé Bosny a Hercegoviny. Jak pro portál eJADRAN.CZ uvedla mluvčí ministerstva Kristina Mamić, od ledna do dubna 2017 rostl i počet přenocování samotných Chorvatů.
Chorvatsko se snaží přilákat do země turisty i mimo hlavní turistickou sezónu. Podle ministra cestovního ruchu Gari Cappelliho je to mimořádně důležité jak pro rozvoj cestovního ruchu, tak pro ekonomiku celého Chorvatska.

V přenocování během prvních čtyř měsíců letošního roku vede Istrie následovaná Kvarnerem, na třetím místě skončil Dubrovnicko-neretvanská župa a za ní Splitsko-dalmatská župa.