Chorvatské město Karlovac proslavené především populárním pivem Karlovačko dostane novou turistickou atrakci v podobě sladkovodního akvária. Nové zařízení za 36 milionů kun se otevře v listopadu.

Akvárium v Karlovaci

Úkolem komplexu bude představit život v řekách od pramene k ústí. Pětadvacet vodních nádrží se stane domovem 100 druhů ryb. Celkem se budou ošetřovatelé starat asi 5 tisíc ryb. Návštěvníci budou moci spatřit i 40 endemických druhů podvodních živočichů, kteří nežijí nikde jinde než v Chorvatsku. Expozice představí také vodní floru.
Sladkovodní akvárium Aquatika v Karlovaci chce být jedinou turistickou, ekologickou a vzdělávací institucí, která přispěje k ochraně rostlin a živočichů v řekách. Zároveň bude jednou z vůbec největších turistických atrakcí v oblasti cestovního ruchu mimo přímořské oblasti.

Akvárium v Karlovaci

Pozemek pro akvárium má přes 8 tisíc metrů čtverečních, samotné budovy pak necelé 3 tisíce. Naráz se do objektu vejde na 300 návštěvníků, další si mohou krátit čas prohlídkou okolí včetně dalších vodních ploch.