Zájmy České republiky v Chorvatsku bude brzy hájit nový velvyslanec. Po čtyřech letech končí ve funkci šéfa českého zastoupení v Záhřebu Martin Košatka.

Martin Košatka

Martin Košatka

Návrat domů ohlásil sám Košatka prostřednictvím svého účtu na Twitteru. „Toto je můj poslední tweet ve funkci českého ambasadora v Chorvatsku. Děkuji všem followerům. Všechno nejlepší,“ napsal český velvyslanec ve čtvrtek.
Ministerstvo zahraničních věcí zatím neohlásilo, kdo Košatku po skončení jeho mise nahradí. Na stránkách věnovaných zastupitelskému úřadu v Záhřebu je dosud uvedeno jeho jméno. Pravidla říkají, že český stát napřed s návrhem seznámí chorvatskou stranu, a teprve po vzájemné dohodě je jméno velvyslance zveřejněno.

Práci Martina Košatky týden před jeho návratem domů ocenila také chorvatská prezidentka Kolinda Grabar-Kitarović, která mu udělila Řád knížete Branimira se stuhou. „Velvyslanec Košatka při této příležitosti uvedl, že udělení řádu chápe jako ocenění práce všech pracovníků velvyslanectví a jako odraz výborných a intenzivních vztahů mezi našimi zeměmi,“ stojí na stránkách českého ministerstva zahraničí.

Košatka během své mise mimo jiné spolupracoval s krajanskými sdruženími Čechů, která jsou v Chorvatsku velmi silná.

Foto jsme převzali z Twitteru Martina Košatky.