V polovině dubna začne v Chorvatsku očkování  70 tisíc pracovníků cestovního ruchu. Kromě stálých zaměstnanců v odvětví cestovního ruchu budou do prioritní vakcinace zahrnuti i sezónní pracovníci. Cílem je také zahájit co nejdříve očkování 90 tisíc majitelů soukromých apartmánů.

Vyplývá to z pátečního setkání ministryně cestovního ruchu a sportu Nikoliny Brnjac se zástupci Chorvatského institutu veřejného zdraví.
„Chorvatsko je mezi prvními, kdo zahajuje očkování pracovníků cestovního ruchu, což je pro nás velmi důležité z hlediska dalšího posílení vnímání Chorvatska jako bezpečné destinace. Kromě projektu týkajícího se bezpečného pobytu „Safe Stay in Croatia“ je to další záruka turistům, že Chorvatsko splňuje všechny předpoklady pro bezpečnou dovolenou pro každého hosta, který si jako turistickou destinaci zvolí naši zemi, “uvedla ministryně Brnjac.

Kromě zahájení očkování pracovníků v cestovním ruchu se na jednání diskutovalo také o zřízení dalších bodů pro testování turistů v turistických oblastech, ale také v hotelech, kempech, marinách apod. Bylo rovněž dohodnuto vzdělávání osob, které budou provádět testování v souladu s podmínkami stanovenými Chorvatským institutem veřejného zdraví.

Už jste členy naší skupiny Milujeme Chorvatsko – diskusní fórum na Facebooku? Přidejte se  k nám a žádná důležitá informace vám neunikne.