Od ledna do září 2015 přijelo do Chorvatska více turistů než za celý loňský rok. Ministerstvo turistiky Chorvatské republiky oznámilo, že letos zatím do země zavítalo 13,1 milionu návštěvníků. To představuje 75,6 milionu přenocování.

Počet návštěvníků vzrostl o 7 procent a počet přenocování o 8,4 procenta. Nejvíce rostl zájem o Istrii, Splitsko – Dalmatskou župu a Kvarner.

Nejvíce letos zatím rostl zájem o přenocování v Chorvatsku u Němců, Slovinců a Rakušanů. Na čtvrté příčce jsou Češi (5 milionů přenocování, což je o 4,1 procenta více než loni) následovaní Italy a Poláky.

„Je to fantastický výsledek dosažený díky synergii celého odvětví a účinným opatřením v propagaci naší země jako turistické destinace. K vynikajícímu výsledku určitě přispěly i investice v hotelnictví, stejně jako četné atrakce a další aktivity,“ poznamenal ministr cestovního ruchu Darko Lorencin. V zemi se letos otevřelo 20 nových hotelů.
Oznámení výsledků cestovního ruchu za leden až září 2015

Oznámení výsledků cestovního ruchu za leden až září 2015

Chorvatům se daří prodlužovat hlavní turistickou sezonu i o září. „Je to jeden ze základních cílů naší rozvojové strategie. Výsledky ukazují, že jsme na správné cestě, dodal ministr Lorencin. Podílí se na tom i Češi, kterých v září přijelo o 5 procent více než loni.