Ivo Heger

Kdo vlastně jsem? 

 

Narodil jsem se v srpnu roku 1973 v Brně, později se moji rodiče se všemi svými dětmi přestěhovali do Olomouce. V 70. letech minulého století mě kvůli mým problémům s dýcháním dvakrát vzali k moři do Bulharska a v 80. letech už coby teenagera třikrát do tehdejší Jugoslávie.
Tako část Bálkánu mi tehdy na celý život učarovala.

V polovině 90. letech jsem se do Chorvatska i dalších zemí u Jadranu začal vracet. Nejprve jako novinář, později i soukromě. Od té doby bylo jen velmi málo let, kdy jsem do Chorvatska nezavítal. V posledním období jezdím se svou rodinou leckdy i čtyřikrát ročně. 

Už třicet let se zabývám prací s veřejností. Na novinařinu jsem navázal tvorbou vlastních webů a webů pro klienty, tvořím obsah na sociální sítě, občas mě někdo důležitý požádá, abych mu napsal například řeč, se kterou pak vystupuje na veřejnosti.

V posledních letech spolupracuji s Chorvatským turistickým sdružením a jako influencer jezdím do této krásné země objevovat a propagovat zajímavá místa, příběhy a příležitosti.

Web eJADRAN byl jedním z prvních, které jsem si sám vytvořil, později jsem jej opakovaně technicky modifikoval. Dnes je to moderní portál plný zajímavých informací, který se výborně zobrazuje na všech typech zařízení včetně mobilních telefonů. V letních měsících jej navštěvují desítky tisíc lidí denně, mimo sezónu tisíce. Později jsem jej propojil s facebookovou skupinou Milujeme Chorvatsko – diskusní fórum, která je jednou z největších platforem na toto téma vůbec.